Additional information
| Metal | 9K Yellow Gold |
|---|---|
| Colour | White |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 1 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 19mm |
| Dimensions(Height) | 20mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
£168.00
This timeless Diamond EYE ring in hallmarked 9K yellow gold will catch everyone’s attention. The stunning natural diamond is a choice that will never go out of style. Its quality grade IJ-SI makes it exquisite, and allows you to adorn it with confidence.
IGI and GIA Certified.
| Metal | 9K Yellow Gold |
|---|---|
| Colour | White |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 1 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 19mm |
| Dimensions(Height) | 20mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
Delicate and long-lasting pieces that will go with all your moods. From grocery runs to pilates to your best friend’s bachelorette party, we understand how a woman needs to feel when they adorn a piece of jewellery. Our timeless classics enthuse the modern outlook for you.

You must be logged in to post a review.
There are no reviews yet.