Additional information
| Metal | 9K White Gold |
|---|---|
| Colour | White |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 21 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 21mm |
| Dimensions(Height) | 20mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
£288.00
The cluster array diamond ring comes in 9K white gold with 21 glistening white diamonds. A beautiful ring that will make every wearer, smile ear to ear. Made with diamonds in a halo of white accent stones, it offers exquisite sparkle. An exclusive look that’s perfectly on-trend.
IGI and GIA Certified.
| Metal | 9K White Gold |
|---|---|
| Colour | White |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 21 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 21mm |
| Dimensions(Height) | 20mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
Delicate and long-lasting pieces that will go with all your moods. From grocery runs to pilates to your best friend’s bachelorette party, we understand how a woman needs to feel when they adorn a piece of jewellery. Our timeless classics enthuse the modern outlook for you.

You must be logged in to post a review.
There are no reviews yet.