Additional information
| Metal | 9K Yellow Gold |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 7 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 18mm |
| Dimensions(Height) | 17mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
£215.00 – £269.00
Coherent Eternity Band combines both beauty and value to create an eternity ring that will delight someone special in your life. It features 7 sparkling 0.26ct. Premium Quality Diamonds mounted on a 9K yellow gold band, making it a ring that will be cherished for years to come.
IGI and GIA Certified.
| Metal | 9K Yellow Gold |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 7 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 18mm |
| Dimensions(Height) | 17mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
Delicate and long-lasting pieces that will go with all your moods. From grocery runs to pilates to your best friend’s bachelorette party, we understand how a woman needs to feel when they adorn a piece of jewellery. Our timeless classics enthuse the modern outlook for you.

You must be logged in to post a review.
There are no reviews yet.