Additional information
| Metal | 9K Yellow Gold |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 20 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 21mm |
| Dimensions(Height) | 20mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
£288.00
This gorgeous and dazzling diamond Cluster Array ring is made with 0.13ct. of premium diamonds. Set in hallmarked 9K yellow gold, it catches the light at all angles. This beautiful cocktail ring would make a great birthday or Christmas gift for a fashion-conscious woman.
IGI and GIA Certified.
| Metal | 9K Yellow Gold |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| Shape | |
| Setting | |
| No. of Diamonds | 20 |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Karat | 9K |
| Dimensions(Width) | 21mm |
| Dimensions(Height) | 20mm |
| Occasion | |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
Delicate and long-lasting pieces that will go with all your moods. From grocery runs to pilates to your best friend’s bachelorette party, we understand how a woman needs to feel when they adorn a piece of jewellery. Our timeless classics enthuse the modern outlook for you.

You must be logged in to post a review.
There are no reviews yet.