Additional information
| Colour | Yellow Gold |
|---|---|
| Shape | |
| Occasion | |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Dimensions(Height) | 6mm |
| Dimensions(Width) | 6mm |
| Metal | 9K Yellow Gold |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| No. of Diamonds | 20 |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
| Setting |
£159.00
Reveal your individual style or give a stunning gift with this beautiful, starlit pair of diamond earrings. A bright 9K yellow gold setting provides luxurious hold to the white radiance of the 20 prong set diamonds.
IGI and GIA certified
Available!
| Colour | Yellow Gold |
|---|---|
| Shape | |
| Occasion | |
| Diamond Quality | IJ-SI |
| Dimensions(Height) | 6mm |
| Dimensions(Width) | 6mm |
| Metal | 9K Yellow Gold |
| Metal Weight | |
| Diamond Weight | |
| No. of Diamonds | 20 |
| Conflict Free | Yes |
| Handcrafted | Yes |
| Setting |